27a0a42ab5f7e6df56a94feef311e6635616697108 lutego uczniowie klasy III C i III D wraz z panią Agnieszką Gruchelską odwiedzili Najwyższą Izbę Kontroli, gdzie mieli okazję poznać historię, obecną działalność i zasady funkcjonowania NIK. Młodzieżą zaopiekowała się pani Jolanta Kruszewska, która  najpierw opowiedziała o historii budynku NIK i autentycznych znakach Polski Walczącej namalowanych na jego murach podczas okupacji.  Oprowadziła gości po korytarzach, pokazując fotografie prezesów NIK i pamiątkowe tablice. Streściła życiorysy ważnych dla NIK osób i w skrócie opisała ich działania dla dobra instytucji i państwa.

Uczniowie zapoznali się z podstawami prawnymi funkcjonowania Izby,  rodzajami i kryteriami kontroli oraz postępowaniami kontrolnymi, a także dowiedzieli się, w jaki sposób można zostać kontrolerem. Gościem specjalnym na lekcji edukacyjnej był prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który na pamiątkę spotkania zrobił z młodzieżą zdjęcie.  Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o NIK i odwiedzili studio nagraniowe, gdzie zobaczyli profesjonalny sprzęt.