20170428 101113W piątek 28 kwietnia odbyło się w naszej szkole oficjalne pożegnanie tegorocznych maturzystów. Pożegnanie szczególne, bo rok 2017 jest dla Liceum im. Adama Mickiewicza rokiem jubileuszowym – nasza szkoła obchodzi 120-lecie założenia. W tym uroczystym wydarzeniu wzięli udział absolwenci Mickiewicza, którzy swoją maturę zdawali 70 i 65 lat temu, członkowie Stowarzyszenia Wychowanków Mickiewicza, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne oraz maturzyści.


Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły po raz ostatni przez poczet złożony z tegorocznych absolwentów. Następnie delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych profesorów i uczniów Mickiewicza, i głos zabrała pani dyrektor Marzenna Zaworska. W swoim przemówieniu pani dyrektor powitała wszystkich zebranych, pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i przypomniała jak szczególny to rok dla nich ale i dla naszego liceum.
Głównym punktem uroczystości było wręczenie nagród wszystkim tym absolwentom, którzy wyróżnili się, osiągając najlepsze wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach. W tym roku szczególne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia na polu naukowym oraz dyplom Primus Inter Pares otrzymał uczeń klasy III E, stypendysta Prezesa Rady Ministrów - Bartosz Rolek. Wśród abiturientów z najwyższą średnią znaleźli się również:

Klaudia Bury, Maja Liro i Anna Fronczak z kl. III A, Żaneta Andrzejczyk, Anna Draus i Maria Opas z kl. III B, Bronisław Łosiewicz z kl. III C, Anna Reszczyńska-Urban z kl. III D oraz Agnieszka Snarska i Anastasiia Stadnyk z kl. III H. Ponadto nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie, którzy aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej w samorządzie szkolnym i wolontariacie, reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, osiągnęli wybitne wyniki w sporcie i zasłużyli się dla biblioteki szkolnej.

Po wręczeniu nagród absolwentów pożegnali również pani Małgorzata Telakowska, przedstawiciel Stowarzyszenia Wychowanków oraz pan Maciej Żołędziowski, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły.

Uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów umiliły występy Weroniki Zdzieborskiej i Julii Jaroszewskiej.

2018 srebrne liceum perspektywy

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

logo1

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com