saska3zmniej

Tradycyjnie jak co roku Mickiewiczacy wzięli czynny udział w Święcie Saskiej Kępy, które odbyło się w sobotę 27 maja. Po godzinie 11.00 młodzież wraz z nauczycielami wyruszyła na ulicę Paryską, gdzie był przygotowany nasz pawilon reklamowy. Następnie część uczniów pozostała na stoisku, promując szkołę, a część udała się na rondo Waszyngtona, skąd ok. godziny 12.00 miała wyruszyć barwna parada inaugurująca Święto.

Trzeba przyznać, że w tym roku zaznaczyliśmy naszą obecność na imprezie – byliśmy jedną z najliczniejszych grup uczestniczących w korowodzie, a nasz transparent widać było z daleka. Również stoisko Mickiewicza prezentowało się atrakcyjnie były na nim tradycyjne już babeczki „Mickiewiczanki”, publikacje o liceum, płyty CD z nagraniami naszego chóru oraz płyty DVD z filmem zrealizowanym przez uczniów „My młodzi z Saskiej Kępy”. O godzinie 15.30 na Dużej Scenie, ustawionej po raz pierwszy na rondzie Wolframa przy Promie Kultury Saska Kępa wystąpili utalentowani uczniowie naszej szkoły – Weronika Zdzieborska, Adrian Obrzud, Julia Jaroszewska i Patryk Skrzyniarz. Jak można się było spodziewać, owacjom nie było końca i bisom również.
Tak świetną organizację naszej obecności na tegorocznym Święcie Saskiej Kępy zawdzięczamy pani Marcie Gordon, która koordynowała poszczególne działania i zadbała, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. I było! Oby tak dalej!