konkang1       konkang2    konkang4  konkang5

konkang6   konkang7     konkang8    konkang3

W dniu 21 marca 2018 odbył się w szkole konkurs Mistrz Mowy Angielskiej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 9 praskich szkół ponadgimnazjalnych. W jury zasiadali nauczyciele języka angielskiego naszego liceum: p.Maria Hinc, p.Hanna Pacek, p.Renata Majcher, p.Tomasz Paluch oraz pani Marta Strzyżewska – reprezentantka wydawnictwa Pearson.

Pani dyrektor Marzenna Zaworska witając przybyłych uczestników oraz ich opiekunów podkreśliła jak ogromne znaczenie w obecnym świecie ma umiejętność ustnego przekazywania informacji w języku obcym. Prowadzący konkurs p. Tomasz Paluch krótko przypomniał regulamin konkursu, dodał otuchy uczestnikom i życzył im jak najlepszych wyników.

W części I- ej konkursu uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej tematy. Do II-ego etapu, w którym należało wypowiedzieć się krótko na wylosowany temat, zakwalifikowało się 10 osób.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo dobry poziom opanowania języka mówionego. Prezentacje były starannie przygotowane, ciekawe, poprawnie wygłoszone.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce         Jakub Nowaczyński IV L.O.im. A. Mickiewicza

II miejsce         Jakub Giętka   XLVII L.O im.S.Wyspiańskiego

III miejsce        Zofia Czaplicka   IV L.O. im. A. Mickiewicza\

Wyróżnienia otrzymali:

Weronika Cherubińska   XIX L.O. im. Powstańców Warszawy

Robert Ropiecki     Zespół Szkół nr.21, Warszwa

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!!