Dzisiaj 3.09.2018 punktualnie o godz.9.00 odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w tym przedstawiciele Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum, a salę zapełnili uczniowie klas drugich i trzecich oraz grono pedagogiczne. Pani dyrektor w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na najważniejsze działania w tym roku szkolnym, w tym organizację obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia nadania szkole imienia czy realizację projektu „Europa to my”. Podkreśliła też, że najważniejszym zadaniem każdego ucznia jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale rozwijanie swoich pasji i zdobywanie wielu umiejętności, aby dobrze przygotować się do funkcjonowania w gwałtownie rozwijającym się i zmieniającym się świecie. Poinformowała też uczniów o zmianach w szkole i mogliśmy cieszyć się wyremontowaną szatnią i odnowioną salą chemiczną. Następnie udaliśmy się do sal, aby spotkać się z wychowawcą oraz koleżankami i kolegami.
Nasi młodsi koledzy przygodę z liceum Mickiewicza rozpoczęli o godz. 11 od spotkań z wychowawcami.
Wszystkim życzymy udanego roku, świetnych wyników i dużo radości.