W zeszły piątek wraz z moją klasą II E i naszym wychowawcą Profesorem Krzysztofem Maksymowem wybraliśmy się do kina na film pt. „Dywizjon 303” a następnie na historyczny spacer po Powązkach. Mimo pogarszającej się pogody w ostatnich tygodniach trafiliśmy na przyjemny słoneczny dzień, który spędziliśmy niezwykle przyjemnie zdobywając wiedze historyczną.

            Film „Dywizjon 303” opowiada o heroicznej postawie polskich pilotów podczas II Wojny Światowej służących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii. W obsadzie możemy zobaczyć między innymi Macieja Zakościelnego jako Jana Zumbacha lub Piotra Adamczyka grającego Witolda Urbanowicza. Możemy obserwować zarówno ich walkę z Niemcami w powietrzu jak i rozterki psychologiczne z Brytyjczykami. Uważam, że nasza klasa przez film mogła bliżej zapoznać się z historią naszych dzielnych pilotów ale również wejść w klimat tamtych czasów. Zarówno myślę , że wybranie filmu historycznego było strzałem w dziesiątkę, ponieważ wynieśliśmy z sali kinowej dużą ilość wiedzy. Na następną część wycieczki przenieśliśmy się w miejsce większej zadumy mianowicie na Cmentarz Powązkowski na którym odbyliśmy fascynującą drogę przez groby znanych ludzi. Wraz z naszym wychowawcą jako przewodnikiem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i mogliśmy oddać się chwili zadumy i refleksji.

            Całą klasą uważamy, że to była jedna z najlepszych naszych wycieczek i już nie możemy doczekać się kolejnych gdyż nasze głowy wypełnione są pomysłami. Oprócz wiedzy jaką zdobyliśmy mogliśmy się lepiej poznać i przekonać ze nauka to nie tylko siedzenie w ławce i czytanie książek strona po stornie. Mamy nadzieję, że następna nasza wycieczka będzie jeszcze ciekawsza i pełna emocji.

Wiktoria Matuszczak