W dniu 4 października 2018 r. grupa 2 z klasy 2B wraz z p.prof. Hanną Pacek udała się do Centrum Interpretacji Zabytku na inną niż wszystkie lekcję języka angielskiego.

W CIZ miłe panie przygotowały dla nas grę terenową, która odbywała się na Starym Mieście. Wszystkie polecenia były w języku angielskim i czasem wcale niełatwo było dobrze zrozumieć polecenie, bo język architektury pełen jest trudnych terminów, ale daliśmy radę!

Pogoda nam nie sprzyjała, ale gorąca herbata z syropem malinowym w przytulnej staromiejskiej restauracyjce Shabby Chic, uratowała sytuację. W dodatku Włascicielka restauracji okazała się mowic doskonale po angielsku, o czym mielismy okazję się przekonac, gdyż bylo tam wielu obcokrajowcow. No i w rezultacie mamy obiecaną lekcję jezyka angielskiego w praktyce na temat żywności, żywienia, pracy w restauracji! już czekamy na taka lekcję z niecierpliwościa!

Ale wróćmy do tematu...

Gra terenowa polegała na wypełnianiu zadań, które oprócz orientacji w terenie wymagały od nas wiedzy historycznej. Wspomagając wszelkimi dostępnymi źródłami, zgłębialiśmy przeszłośc wielu zabytków, znajdujących się na terenie Starego Miasta. 

Podzeliliśmy się na dwie grupy- chłopcy vs dziewczęta. Każda grupa otrzymała zestaw pomocniczy do wykonania zadań, w którego skład wchodziła książeczka z pytaniami, tajemnicze deseczki, długopis, kompas, miarka...

Jednym z ciekawszych zadań było odnalezienie miejsca, gdzie znajdowała się kiedyś kolumna Zygmunta i obliczenie odległości między dawnym miejscem a obecnym. I takie rzeczy w języku angielskim!!!

Zgodnie stwierdzamy, że wycieczka nam sie bardzo podobała i chcemy więcej! Mamy nadzieję, że p.prof. Pacek jeszcze nas na takie lekcje zabierze...Zajęcia tego typu sa dużo ciekawsze od tradycyjnego siedzenia w ławkach.

No i była to dla nas kolejna okazja do lepszego poznania siebie nawzajem. 

 

Julka Roszkowska kl.2B