{gallery}2018_2019/slubowaniepierwszaki{/gallery}

We wtorek 9 października 2018, porą wieczorną nadszedł moment, na który pierwszaki przygotowywali się przez cały wrzesień - uroczyste ślubowanie. Część oficjalną otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Marzenny Zaworskiej, która przybliżyła zebranym historię szkoły i jej tradycje. Następnie nastąpił najważniejszy moment – ślubowanie uczniów w obecności sztandaru, rodziców i wychowawców. Do złożenia ślubowania przy sztandarze zostali poproszeni ci z pierwszaków, którzy w rekrutacji uzyskiwali największą liczbę punktów. Byli to : Łukasz Grenda, Anna Smolińska, Julia Gawryś, Adam Bojko, Maciej Marcińczyk, Oliwia Rolka, Krzysztof Napiórkowski, Marita Fotyga. Ceremonia miała bardzo podniosły charakter a naszym rodzicom łezki się w oczach kręciły.

Po miłych słowach pana Jerzego Kalinowskiego ze Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Adama Mickiewicza oraz powitaniu przez koleżankę Laurę Leśnik z klasy trzeciej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez najbardziej artystycznie uzdolnionych pierwszaków Mickiewicza. Tę część prowadził Główny mentor Krzysztof Duda wspierany przez Zosię Czaplicką. Na początek dowiedzieliśmy się co pierwszaki Mickiewicza mówią o sobie, potem prezentowane były talenty wokalne, taneczne - zbiorowy taniec zorba- oraz umiejętności specjalne takie jak porywająca solówka na gitarze elektrycznej Staszka Lipińskiego czy beat boxing performowany przez Dimę Bakakina. ( owacja na stojąco!).

To był bardzo udany wieczór, który rozpoczął szkolną drogę każdego pierwszaka.

Cezary Zakrzewski.