Dnia 20 listopada 2019 roku świętowaliśmy Dzień InFizMatyka, który podobnie jak w roku ubiegłym upłynął pod hasłem wielkiej przygody z matematyką i fizyką. Z tej okazji pani prof. J. Bujak zorganizowała tematyczne wykłady i zaprosiła wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Fizyki, aby pokazać, jak matematyka i fizyka przeniknęły do wszystkich dziedzin nauki, pozwalając opisać i wyjaśnić zasady działania otaczającego nas świata.
Cytując Dana Browna z powieści „Anioły i Demony”: „Nauka dostarczyła odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, jakie człowiek potrafi zadać”.
Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów:
• Pana prof. Andrzeja Wysmołka pt. „Świat zbudowany jest z atomów – ziarnista budowa materii”.
• Pani dr hab. Beaty Wielgus - Kutrowskiej pt. „DNA – historia ustalenia przepisu na życie”.
• Pana dr Krzysztofa Turzyńskiego - "Anioły, demony, fizyka".
Wykładowcom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i uświetnienie swą obecnością i prelekcjami tego dnia.
W sali fizycznej podczas dwóch ostatnich dużych przerw, odbyły się pokazy doświadczeńfizycznych dla klas 1M i 1A. Pan prof. Z. Orłowski zaprezentował doświadczenia z zakresu dynamiki i elektromagnetyzmu.
Ponadto uczniowie klas pierwszych i drugich pod okiem pani prof. J. Bujak i pani prof. A.Gruchelskiej mogli się zmierzyć między sobą w interaktywnych quizach matematycznych Kahoot!, przygotowanych przez klasę 2C i opatrzonych słodką matematyczną oprawą przez klasę 2C i 1T.
Wśród klas pierwszych po szkole podstawowej zwyciężyła klasa 1I, a po gimnazjum klasa1A, zaś w klasach drugich zwyciężyła klasa 2C. Zwycięzcom gratulujemy!
Całości dopełniła wystawa zdjęć ukazujących związek otaczającej nas rzeczywistości ze światem matematyki i fizyki, koordynatorem którego była pani prof. M. Karpezo.