W dniu 27.02.2020r. klasa III H z profesor Elżbietą Kozdrowicz wybrała się do Centrum Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Zamku Ujazdowskim. Uczniowie obejrzeli wystawę artysty Karola Radziszewskiego „Potęga Sekretów” łączącą sztuki wizualne z performansem. Radziszewski przedstawia w niej prywatne i intymne historie m.in. przez rysunki z dzieciństwa, przeplatając je z aspektami politycznymi poprzez zdjęcia i materiały video. Radziszewski do udziału w wystawie zaprosił innych artystów – Ryszarda Kisiela, Natalię NN i Wolfganga Tillmansa. Zapoznając się z całością ekspozycji, klasa wzięła udział w warsztatach mających na celu interpretowanie, pobudzenie wrażliwości na przedstawiony temat i kształtowanie własnego zdania. Przewodniczki w interesujący sposób przedstawiły sylwetkę Karola Radziszewskiego i wyznaczyły młodzieży zadania interpretacyjne. Bardzo ciekawa i aktualna tematyka wystawy sprawiła, że warsztaty stały się wartościowym spotkaniem ze sztuką współczesną.

{gallery}2019_2020/CSW{/gallery}