20160930 075114 1

Wrażenia uczestnika pielgrzymki na Jasną Górę:

30 września 2016 klasy trzecie wyjechały do Częstochowy w intencji pomyślnego zdania matury przez wszystkich uczniów. Podróż rozpoczęła się ok. godziny 8.00. Po przyjeździe do miasta odbyliśmy drogę krzyżową, w której nauczyciel religii p. Piotr Gisicki odczytał nam utwory dotyczące świętości życia poczętego, co miało związek z ostatnimi wydarzeniami na temat dopuszczalności aborcji w prawie polskim. Treścią owych tekstów była zachęta do gorliwej modlitwy w intencji dzieci zagrożonych zabiciem w łonie matki. Wywarły one na nas wielkie wrażenie i skłoniły do głębokiej refleksji. Po przejściu wszystkich stacji drogi krzyżowej weszliśmy do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu obrazu Najświętszej Maryi Panny, po czym skierowaliśmy się do kaplicy św. Pawła Pustelnika, w której wzięliśmy udział we mszy świętej. Do Warszawy wróciliśmy ok. godziny 20.00.

Choć przepadło nam kilka lekcji, to jednak zdołaliśmy duchowo przygotować się do wydarzenia, które już w następnym roku stanie się wielkim przełomem w naszym życiu.
                                                                                                                              Jan Cieślak (3H)