Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Kornela Morawieckiego, naszego absolwenta rocz. mat 1958, wybitnego działacza opozycji demokratycznej, przewodniczącego Solidarności Walczącej, posła na Sejm VIII kadencji.

Działalność i życie pana Kornela Morawieckiego wypełniała służba Polsce oraz walka o jej wolność i suwerenność.

Pan Kornel Morawiecki nie zapominał też o swoje j szkole i ostatni raz gościł w murach liceum z okazji 120- lecia szkoły w roku 2017.

Pozostanie w pamięci społeczności Mickiewicza jako przykład patrioty i obywatela.

Cześć Jego pamięci!

kino IIIeDnia 24 września, nasza klasa lll E wraz z wychowawcą Profesorem Maksymowem wybrała się na wycieczkę do multikina.
Obejrzeliśmy film historyczny, pt."Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
Opowieść o młodym legionowym pokoleniu: 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość, odzwierciedlająca realia I wojny światowej.
Jako maturzyści mieliśmy możliwość zauważyć ważne wątki, takie jak: miłość, przyjaźń czy wojna, które być może będą pomocą na egzaminie dojrzałości.
Dodatkowo, ekranizacja dramatu pozytywnie zaskoczyła nas pod względem efektownych scen batalistycznych, przepełnionych dynamizmem.

 IMG 0019 3

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Jana Kobuszewskiego naszego absolwenta rocznik maturalny 1951.

Pan Jan Kobuszewski utrzymywał bliskie kontakty ze szkołą, ostatnio raz spotkał się z uczniami i nauczycielami w roku 2014, podkreślając, że lata spędzone w Mickiewiczu miały dla niego duże znaczenie, a przyjaźnie wtedy zawarte utrzymywał przez całe życie.

Pan Jan Kobuszewski stworzył wiele niezapomnianych kreacji na deskach teatru, estrady i ekranie filmowym. Trudno bez Niego wyobrazić sobie filmy Stanisława Barei, kabaret Starszych Panów czy kabaret Olgi Lipińskiej. W pamięci widzów pozostaną też role tworzone na deskach warszawskich teatrów Komedia czy Kwadrat.

Pan Jan Kobuszewski na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Mickiewicza.


Żegnaj Panie Janku…

W dniach 12 i 13 września 2019 r. klasy trzecie wybrały się na Politechnikę Warszawską. Naszym celem była chęć zapoznania się z ofertą studiów w ramach Salonu Maturzystów. Każdy z nas otrzymał informator maturzystów oraz mógł zebrać ulotki z interesujących go uczelni. Na dodatek mogliśmy porozmawiać ze studentami różnych uczelni wyższych i zaciągnąć u nich opinii oraz wielu cennych rad co do naszych przyszłych wyborów. Wielu z nas bardzo skorzystało z tej wycieczki i podjęło decyzje co do dalszego kształcenia.

UWAGA!


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2 września 2019 r.

Klasy drugie i trzecie godz. 900 – sala gimnastyczna

Klasy pierwsze: I, L, M, P, T W (po szkole podstawowej)
godz 1000 – spotkanie przed szkołą

Klasy pierwsze: A, B, E, H (po gimnazjum) godz.1100 – spotkanie przed szkołą.

We wtorek 4 czerwca 2019 r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Mateusz Cichocki - 2c i Stanisław Kornaszewski - 2e, zajęła II miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Brazylii organizowanym przez                   L L.O im. Ruy Barbossy. Konkurs składał się z części pisemnej i prezentacyjnej. Motywem  przewodnim w tego rocznej edycji był folklor i brazylijskie legendy. Uczniów przygotowywali: p. Agnieszka Chechlińska-Tuzinek, p. Krzysztof Maksymow            i p. Agnieszka Zalewska.

Piątek 7 czerwca to był dzień prezentacji przygotowanych przez klasy I A i I C w ramach projektu realizowanego na lekcjach wiedzy o społeczeństwie pt. „Zwiedzamy regiony Polski”. Mogliśmy obejrzeć i podziwiać zabytki i miejsca warte zwiedzenia we wszystkich zakątkach naszego kraju. Na stoiskach nie brakowało folderów promocyjnych z Polskiej Organizacji Turystycznej które reklamowały zamki, skarby Światowego Dziedzictwa UNESCO, parki narodowe i krajobrazowe, muzea i sanktuaria oraz miejsca kultu religijnego. Mogliśmy także spróbować specjałów kulinarnych naszej kuchni oraz podziwiam fantastycznie wymalowane stroje regionalne. Cała wystawa zachęcała i miejmy nadzieję będzie impulsem do poznania ciekawostek turystycznych Polski.