W związku z pandemią koronawirusa wypożyczenia uczniów klas I i II ulegają prolongacie do września 2020 r. Biblioteka szkolna w czerwcu 2020 r. będzie otwarta dla uczniów w dniach nauki dla klas I – II podczas dyżurów nauczycieli bibliotekarzy: wtorek 13:00 – 15:00 – Hanna Adamkiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)            środa- 10.00-12.00 -          piątek 13:00 – 15:00 – Sylwia Kantorska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) Zasady korzystania z biblioteki szkolnej uwzględniające rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły w czasie pandemii koronawirusa: Z biblioteki korzystają osoby zdrowe, które nie miały w ciągu ostatnich dwóch tygodni kontaktu  z osobą zakażoną lub przebywającą na kwarantannie. Chęć skorzystania z biblioteki należy zgłosić dyżurującemu nauczycielowi bibliotekarzowi w wiadomości mailowej do godziny 16:00 dnia poprzedzającego zaplanowaną wizytę W wiadomości mailowej należy podać autora i tytuł książki, którą uczeń chce wypożyczyć (zostanie ona przygotowana przez dyżurującego nauczyciela bibliotekarza). Uczniowie przychodzący do szkoły i biblioteki zakładają maseczki ochronne / przyłbice i rękawiczki jednorazowe. Po wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce. Szkoła zapewnia płyn do dezynfekcji. Uczniowie czekający w kolejce do biblioteki zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego 1,5 – 2 m. Do pomieszczenia biblioteki należy wchodzić pojedynczo. Zwracane książki zostają przekazane nauczycielowi bibliotekarzowi poprzez położenie ich na stoliku ustawionym przy drzwiach wypożyczalni. Nowe wypożyczane książki (zamówione w wiadomości mailowej) uczeń odbiera z biurka nauczyciela bibliotekarza.   Nauczyciel bibliotekarz pełni dyżur w maseczce ochronnej i rękawiczkach . Dezynfekcji podlega blat stolika, na który uczniowie odkładają zwracane książki, natomiast książki przechodzą co najmniej 24- godzinną kwarantannę.