W dniu 5 X br. klasy pierwsze naszego liceum odbyły planowaną wycieczkę do Palmir i Wierszy. Wycieczkę przygotował prof. Hieronim Traczewski przy współpracy z wychowawcami. Stroną historyczną zajął się prof. Tadeusz Bąk.

Na cmentarzu w Palmirach odbył się apel upamiętniający śmierć wielu Polaków, w większości inteligentów. Informacje na temat zbrodni niemieckich nazistów oraz historii cmentarza przekazali uczniowie kl. Id Michał Kiepura, Michał Wojtyński, Jan Pichell. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze. Młodzież odwiedziła groby, w tym groby „mickiewiczaków”: prof. K. Drewnowskiego i jego syna. Chętni odwiedzili miejscowe muzeum. Po zwiedzeniu cmentarza pojechaliśmy do Wierszy - miejscowość ta zasłynęła w okresie Powstania Warszawskiego. W miejscu gdzie znajduje się pomnik „Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska” odbył się apel a informacje o miejscowości oraz wydarzeniach 1944r. i grobach żołnierzy AK przekazali uczniowie kl. Ia Kuba Potkański oraz Kamil Paszek. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

W tym dniu poprzez oddanie hołdu bohaterom z okresu II wojny przez uczniów klas pierwszych, powróciliśmy do starej tradycji naszej szkoły.