Grudzień to czas świąt, wzajemnej życzliwości i uśmiechu, jakim staramy się obdarzać wszystkich dookoła. Przy choince, wśród dźwięku kolęd łatwiej wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, spojrzeć mu w oczy, wysłuchać.

W pewien grudniowy, chłodny poranek nasza klasa I B wraz z wychowawczynią wyruszyła do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. Zofii Galewskiej, aby wziąć udział w uroczystości obchodów 61. rocznicy powstania tej placówki. Oprócz dobrego humoru zabraliśmy ze sobą upieczone przez nas ciasta. Uzyskany z ich sprzedaży dochód miał choć w skromnym stopniu wesprzeć fundację zajmującą się tą szkołą. Przygotowaliśmy również krótki program artystyczny.

Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie. Wzięliśmy udział w uroczystej akademii, potem udaliśmy się na poczęstunek.

Najmilsze jednak było bezpośrednie spotkanie z wychowankami ośrodka na głównej auli. W grach i zabawach integracyjny brali udział również obecni tam wychowawcy. Mieliśmy możliwość zwiedzenia tej przytulnej szkoły, zobaczenia w jaki sposób na co dzień uczą się i pracują nasi rówieśnicy. Mimo posiadania problemów ze wzrokiem nie tracą oni pogody ducha, są otwarci na świat, chętnie korzystają z najnowszych technologii, mają wielkie plany na przyszłość.

Około południa nasz pobyt w szkole przy ul. Koźmińskiej skończył się. Wróciliśmy do naszego liceum bogatsi w nowe doświadczenia i przyjaźnie. Kiedyś zapewne znowu odwiedzimy to gościnne miejsce.   Joanna Gierak i Aneta Jamiołkowska (klasa I B)