Dnia 22 marca 2012 mieliśmy w szkole dzień angielski. Uczniowie klas pierwszych i drugich pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego przygotowali wiele atrakcji. Można było wziąć udział w wielu konkursach i quizach o tematyce związanej z kulturą Wielkiej Brytanii, napić się herbaty w angielskim pubie, wziąć udział w karaoke oraz spróbować angielskich wypieków własnoręcznie przygotowanych przez uczniów. Impreza była też okazją do spotkania ze znanymi postaciami z historii i literatury angielskiej, a także ze sławnymi piosenkarzami. Nagrody za najlepsze kostiumy dostali:

I miejsce - królowa Elżbieta I (Dorota Winiarska z kl. Ic pomimo, że o wiele bardziej urodziwa od prawdziwej Elżbiety Tudor)
II miejsce - Oliver Twist (Julia Stępniewska z kl. IIj)
III miejsce - Freddie Mercury (Marcin Zych z kl.Ic)
Wyróżniły się również postacie Doriana Grey’a (Filip Chudzyński, IIj) i kata, który nieustannie towarzyszył królowej. W tej roli wystąpił Michał Łoń z kl. IIj. W trakcie imprezy rozdano nagrody za najlepiej napisane dyktando w jęz. angielskim. Otrzymali je:

Franciszek Żak - kl.IId
Adam Klażyński – kl. IId
Mateusz Olczyński – IIe

Dzień angielski był doskonałą okazją, aby w przyjemny sposób dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Anglii, poczuć klimat tego kraju, razem pracować i bawić się.