Sztuka przemawiania przyda się każdemu: czy to na egzaminie, czy w dorosłym życiu. Mickiewiczacy o tym wiedzą, dlatego licznie wzięli udział w szkolnym Konkursie "Mistrz Mowy Polskiej", który pomału staje się tradycją naszego liceum. Pierwszy etap odbył się 13 marca, a 20 marca dziecięcioosobowa grupa uczniów stanęła do finałowej rywalizacji. Mistrzem Mowy Polskiej 2014 został Przemysław Grenda z klasy II A! II miejsce zajął Julian Górajek (klasa II A), a III miejsce - Paulina Błaszczyk (klasa II N). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oratorskich!   zobacz zdjęcia

Zgodnie z regulaminem, w finale konkursu rywalizowało ze sobą 10 osób. Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu mowę na jeden z siedmiu wybranych przez siebie tematów. Mogliśmy usłyszeć między innymi ciekawe przemówienia na temat odwagi, doświadczania sukcesów i porażek, a także życia w ciągłym pośpiechu. Wszystkie wystąpienia były dobrze przygotowane, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i sposobu prezentacji. Do drugiej części finału zakwalifikowało się pięć osób: Paulina Błaszczyk, Julian Górajek, Przemysław Grenda, Paulina Kacprowicz i Natalia Olewińska. Na uczniów czekało teraz o wiele trudniejsze zadanie: musieli bez przygotowania wygłosić krótką mowę na wylosowany temat! I tu wszsyscy poradzili sobie świetnie.

W trakcie konkursu była też okazja do obejrzenia ciekawej prezentacji na temat sztuki przemawiania oraz najczęściej popełnianych błędów językowych.

Już dziś zachęcamy do udziału w Konkursie "Mistrz Mowy Polskiej" w przyszłym roku!!!