Jedną z tradycyjnych imprez Mickiewiczaków jest doroczny Festiwal Nauki. W tym roku odbyła się jego szósta już edycja, ale po raz pierwszy nie tylko dla uczniów naszego liceum, lecz także dla gości z zewnątrz. W słoneczną sobotę, 29 marca szkolne sale i korytarze zamieniły się w prawdziwe pracownie naukowe, w których dokonywano ciekawych eksperymentów i prezentowano interesujące doświadczenia. Była praca z mikroskopem, łamigłówki matematyczne, a także magiczne pokazy z dziedziny chemii i fizyki. Nie zabrakło także humanistyki: zagadek i quizów językowych oraz literackiej kawiarenki. Niewątpliwie każdy mógł znaleźć tego dnia coś dla siebie! W imprezie licznie wzięli udział zwłaszcza gimnazjaliści, którzy przybyli na zorganizowane również w tym dniu spotkanie informacyjne o naszym liceum.   zobacz zdjęcia   zobacz szczegółowy program