11 kwietnia 2014 r. uczennice klasy II F: Marta Gomoła, Olga Galińska, Adrianna Jończyk, Eliza Sasin i Aleksandra Olewińska uczestniczyły w warsztatach "Młodzi głosują", zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem spotkania było przygotowanie zespołu do przeprowadzania w szkole pra-wyborów do Parlametu Europejskiego, które mają odbyć się 19 maja.  zobacz zdjęcia

Głównym tematem zajęć była idea zachęcania młodych ludzi, posiadających czynne prawo wyborcze, do oddawania głosów w nadchodzących Eurowyborach. Oprócz dyskusji, podczas której młodzież próbowała ocenić, dlaczego ludzie nie wybierają się do urn wyborczych, czekały nas też zadania mające pobudzić kreatywność i umiejętność pracy zespołowej. Każda z grup obecnych na warsztatach musiała stworzyć plakat promujący swoją szkołę, a następnie przedstawić ją pozostałym uczestnikom zajęć. Kolejne zadanie polegało na wyróżnieniu mocnych stron akcji społecznych namawiających do udziału w głosowaniach, które miały miejsce na całym świecie, a także przygotowanie plakatu, który miał przekonać Polaków, by 25 maja oddali głos na kandynatów na europosłów. Musiałyśmy stworzyć własną inicjatywę, która zachęciłaby uczniów naszej szkoły do głosowania. Efekty naszych działań zaprezentujemy jeszcze przed 19 maja, zachęcamy zatem wszystkich do śledzenia naszych poczynań.  (Aleksandra Olewińska, klasa II F)