wolontariat10

Dnia 3 grudnia w naszej szkole IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie odbył się III Dzielnicowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas ważni goście Burmistrz dzielnicy Praga – Południe Jarosław Karcz, Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu dzielnicy Praga – Południe Andrzej Opala, Fundacja Dzieci Niczyje, Stowarzyszenie "Wspólne Podwórko" oraz uczniowie szkół dzielnicy Praga – Południe.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor Marzenna Zaworska przywitała gości, podziękowała za przybycie oraz krótko przedstawiła temat spotkania. Następnie uczennica, dla której wolontariat jest pasją, Weronika Zdzieborska po krótce opisała zasady funkcjonowania wolontariatu, jego cele i założenia. Kolejnym punktem uroczystości było nagrodzenie zasłużonych, najbardziej ambitnych ludzi, dla których pomoc innym jest nieodłączną częścią życia, czyli wolontariusze. W dalszej części pani dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników na smaczny poczęstunek, różne atrakcje i dalszą zabawę. W czasie warsztatów wszyscy goście świetnie się bawili. Powstało wiele ozdób choinkowych, prac plastycznych i artystycznych, odbyła się owocna debata na temat: „Jakie kompetencje daje nam wolontariat”. Wielu uczestników zasięgnęło nauki cyrkowych sztuczek.

Ten dzień pozostanie w mojej pamięci, jak również w pamięci wszystkich tam obecnych na bardzo długo. Nagrodzeni wolontariusze to osoby godne uznania i naśladowania. Ci ludzie swoim postępowaniem pokazali, że wolontariat jest ważną częścią ich życia. Jesteśmy godni uznania dla tych osób i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

Weronika Zdzieborska