20170612 122653

12 czerwca 2017 roku Mickiewiczacy, biorący udział w projekcie „Zakochaj się w Wiśle”, zorganizowali happening pod Urzędem Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Mieszkańcy dzielnicy mieli okazję do pogłębienia oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat warszawskiej Wisły. Młodzież zorganizowała punkty informacyjne dotyczące: Grubej Kaśki, możliwości rekreacji na prawym brzegu rzeki oraz przeprawy promowej, a także przeprowadzała krótkie quizy. Rozdawane były ulotki ukazujące korzyści płynące z Wisły. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotografii autorstwa Mickiewiczaków, połączona z konkursem, w którym jurorami byli mieszkańcy naszej dzielnicy. Nie zabrakło także okazji do przywoływania wspomnień i dzielenia się skojarzeniami dotyczącymi królowej polskich rzek.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Jarosław Karcz, zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, który wziął udział we wszystkich elementach happeningu oferowanych przez Mickiewiczaków i zdecydowanie „zakochał się w Wiśle”.

Happening był finalnym przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego „Zakochaj się w Wiśle”, dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy, w którym wzięli udział uczniowie klas I B i II D, pod opieką pani Agnieszki Zalewskiej.