Julia Świstek z klasy 1H została laureatką festiwalu Rozwiń Talent, zorganizowanego przez Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Jej nagrodzone opowiadanie "Kartka z pamiętnika" dotyczyło tego, czym dla młodego człowieka są ojczyzna i patriotyzm.   

                 roztal1              roztal2  

            konkkatyn2     konkkatyn3      konkkatyn1

W czwartek 1 marca 2018 r. został rozstrzygnięty Dzielnicowy Konkurs Katyński organizowany przez XLVII L.O im. Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież naszego liceum zdobyła w nim wyróżnienie. Za przygotowanie uczniów byli odpowiedzialni: P. Tadeusz Bąk i P. Krzysztof Maksymow.

   konfuksw3        konfuksw4        konfuksw1         konfuksw2

W związku z nawiązaniem współpracy z Instytutem Humanistycznym UKSW w ramach projektu "Przystanki do Niepodległosci",w piątek 9 marca 2018 r. mlodzież naszego liceum uczestniczyła w konferencji pt. ,,Od Niepodległości do Niepodległości 1795-1918-1989". Wśród licznych poruszanych ciekawych  tematow, dużym zainteresowaniem cieszył się wyklad P. Katarzyny Jóźwik ,,Udział Ochotniczej Legii Kobiet o kształt granic Polski 1918-1920".

22 marca wybrani uczniowie Naszego liceum przygotowali Dzien Zdrowia. Przekazywali informacje o zaletach zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i regeneracji. Można było również kosztować przyniesione owoce i warzywa, fit ciasteczka, a brak płynów uzupełnić swieżym sokiem z pomarańczy i oczywiście nieocenioną wodą.
Poza walorami kulinarnymi uczniowie biorący udział w Dniu Zdrowia mogli poznać swoje BMI, piramidę żywienia, zawartość cukru w najbardziej rozpoznawalnych napojach na świecie, rozwiązać wiele ciekawych quizów, sprawdzić poziom swojej kondycji testem Ruffiera, a przede wszystkim zdobyć wiele cennych informacji dotyczących codziennej profilaktyki zdrowotnej.
Dzień Zdrowia w Naszej szkole obchodzony jest przed każdą rocznicą powstania Światowej Organizacji Zdrowia (7 kwietnia). 

dzien zdrowia 1     dzien zdrowia 2    dzien zdrowia 3  

   dzien zdrowia 5   dzien zdrowia 6    dzien zdrowia 8

       dzien zdrowia 11     dzien zdrowia 12    dzien zdrowia 7

                                                 teatr rampa1               t rampa 2

Dnia 23 lutego uczniowie klas Ic, Ie i Ih z panią Kozdrowicz wybrali się na spektakl do Teatru RAMPA. Spektakl nosił tytuł „Jeździec burzy” i był oparty na wydarzeniach z życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie – Jima Morrisona. Młodzi Mickiewiczacy pomimo niskiej temperatury i późnej godziny z uśmiechem i dobrym humorem oczekiwali na przedstawienie. Gdy nadszedł czas na wejście do sali i zajęcie miejsc, nikt jeszcze nie spodziewał się, jak świetne będzie to przedstawienie. Można śmiało powiedzieć, że podczas tego spektaklu został w pewnym sensie przywołany duch zmarłego przedwcześnie muzyka. Riders On The Storm, The End, czy Light My Fire okazały się równie porywające dla nas, jak kiedyś dla licznych fanów The Doors. Na największe gratulacje na pewno zasługuje aktor, który wcielił się w Jima Morrisona. Przerwa dała nam niewiele mniej zaskoczeń niż sam spektakl-można było spotkać samego reżysera – Arkadiusza Jakubika! Później z zapartym tchem oglądaliśmy drugą część przedstawienia i jego koniec. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, nie inaczej było w tym przypadku. Cała sala podziękowała aktorom za ich występ gromkimi brawami. Na pewno Mickiewiczacy będą z przyjemnością wspominać niezapomniane chwile spędzone w teatrze.

Gabriela Kotra IE