Snapchat 695191275

By zrealizować marzenia potrzebne są chęci, zapał i zaangażowanie, a tego młodym ludziom nie brakuje. Nie od dziś bowiem wiadomo, że młodzież może zdziałać wiele! Uczniowie IV LO wzięli sprawę w swoje ręce i dzięki ich pracy powstała Strefa Mickiewiczaka!

Chyba nikt nie pomyślał, że możemy w tak krótkim czasie zdziałać tak wiele. Nasze plany, zamiary i poniekąd marzenia, nabrały realnego wymiaru. Strefa Mickiewiczaka – „Pola Elizejskie”, to projekt, który udało się zrealizować dzięki finansowemu wsparciu miasta stołecznego Warszawy i pomocy fundacji Civis Polonus. W całym projekcie nie można pominąć wielkiego zaangażowania uczniów, którzy w wakacje dobrowolnie włączyli się w prace na terenie szkoły. Dzięki nim udało się stworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich uczniów.

Co tak właściwie zostało zrobione?

Wspólnymi siłami udało się zagospodarować patio wraz z ogrodem – została posiana nowa, świeża trawa, murki i barierki pomalowane, a podłoże wraz ze schodami wyłożone sztuczną trawą.

W Strefie Mickiewiczaka uczniowie będą mogli zjeść śniadanie na świeżym powietrzu oraz odpoczywać na leżakach, a w chłodniejsze dni przykryć się kocem. Na „Polach Elizejskich” będą się odbywały takie imprezy jak: konkursy szachowe, festyny dla przedszkolaków czy rozmowy o książkach. Warto dodać, że pieczę nad całym projektem sprawowała pani Marta Gordon, bez której energii, pomysłu i oddania cały projekt nie zostałby zrealizowany tak sprawnie.

                                                                                                                          Karolina Nowak

Zapraszamy na oficjalne otwarcie „Pól Elizejskich” w poniedziałek
28 sierpnia o godz. 11.00.