Dnia 27.09.2017 r. nasze liceum miało ogromny zaszczyt gościć byłą mistrzynię Europy i aktualną mistrzynię świata w federacji WBO w wadze super piórkowej Ewę Brodnicką i jej trenera Jacka Dymowskiego.
    Pięściarka opowiedziała uczniom, dlaczego zajęła się boksem, o swoim dorobku zawodowym i cechach, jakimi powinien charakteryzować się dobry pięściarz.
    Trener naszej mistrzyni odpowiadał na pytania dotyczące samego szkolenia i przygotowania fizycznego w boksie oraz zachęcał młodzież do uprawiania aktywności fizycznej.
Spotkanie z Ewą Brodnicką i Jackiem Dymowskim zakończyło się pokazem technik bokserskich na tarczach przy znanym motywie muzycznym z filmu „Rocky”.
Mickiewiczacy podziękowali za wizytę wspaniałym gościom gromkimi brawami. Kolejka po autografy nie miała końca.

A. Rosik

{gallery}2017_2018/brodnicka{/gallery}