22 stycznia tego roku obchodziliśmy 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Aby poszerzyć wiedzę młodzieży i rozbudzić ich zainteresowanie niepodległościowym zrywem z roku 1863, w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie odbył się konkurs poświęcony wyżej wymienionemu wydarzeniu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1F : Aleksandra Olewińska, Kacper Królikowski, Piotr Barański i Patryk Kobza, a opiekę nad nimi sprawował p. prof. Krzysztof Kotwicki. Uczestnicy zmierzyli się z siedmioma kategoriami zadań, w których musieli wykazać się wiedzą historyczną, literacką i muzyczną związaną z powstaniem styczniowym,  umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, jak również szybkością, bowiem konkurencje odbywały się na czas. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki o tematyce historycznej. Tego rodzaju konkursy są świetnym sposobem na zainteresowanie uczniów wydarzeniami, które odegrały istotną rolę w historii naszej ojczyzny i stanowią jej niepodważalną część.   Aleksandra Olewińska (klasa I F)