W marcu 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „OPERATION 2013”. Był to konkurs dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych woj. mazowieckiego. Tematem przewodnim było hasło „Rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli”.
Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności językowe i wszyscy zostali laureatami konkursu. Otrzymali certyfikaty WSTiJO poświadczające znajomość języka angielskiego na poziomie B2. Sześciu spośród dziesięciu ścisłych laureatów to uczniowie naszej szkoły,  w tym zwycięzca  Franciszek Żak. GRATULUJEMY!!!

Konkurs składał się z 2 etapów:
I etap to eliminacje szkolne, które odbyły się 4 marca 2013 r. o godz.11 i trwały 90 min. Był to test pisemny z zadaniami gramatyczno-leksykalnymi oraz czytaniem ze zrozumieniem. Przystąpiło do niego 21 maturzystów naszej szkoły, wszyscy przeszli do II etapu.
II etap odbył się na terenie WSTiJO w dniu 14 marca 2013 r. o godz. 10. Był to etap praktyczny i polegał na rozwiązywaniu  problemów przez czteroosobowe zespoły uczestników.
Laureaci zostali zaproszeni na ceremonię rozdania nagród, która odbyła się 22 marca 2013 r. na terenie LXV LO im. Gen. J. Bema w Warszawie.
A oto lista nagrodzonych:
I miejsce - Franciszek Żak (klasa III D)
III miejsce - Anita Fudalej (klasa III L)
VI miejsce - Mateusz Adejumo (klasa III C)
VII miejsce - Marcin Chlewicki (klasa III L)
IX miejsce - Adam Klażyński (klasa III D)
X miejsce - Karolina Jarek (klasa III A)
Osobą odpowiedzialną za konkurs w naszej szkole była pani prof. Maria Hinc.