kopiaW ostatnim dniu przed przerwą świąteczną na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się jasełka, w których wystąpili nauczyciele. Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem reżysera Piotra Gisickiego. Zabawnym tekstom towarzyszyła pełna entuzjazmu gra aktorów. Narodzenie Syna Bożego jest niejako tłem odwiecznej walki dobra ze złem. Walki Heroda ze Śmiercią i Aniołów z Diabłami. Do stajenki przybywają pasterze oraz Trzej Królowie prowadzeni przez zaradnego Icka. Aniołowie oddają pokłon Dzieciątku. Tymczasem Diabły spiskują z Herodem, Śmierć myli czas letni z zimowym, Rokita porzuca stan diabelski i przechodzi na anielską stronę. Na koniec mały Aniołek ratuje Świętą Rodzinę polewając Diabły wodą święconą. I tak oto dobro zwycięża.

Trudno powiedzieć kto lepiej się bawił: uczniowie, czy nauczyciele-aktorzy.

Zdjęcia 1

Zdjęcia 2