P1010116 - KopiaW piątek 16 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w holu głównym zostały zaprezentowane plakaty autorstwa uczniów, przestrzegające przed skutkami  uzależnień. Natomiast podczas 2. i 3. lekcji w sali gimnastycznej pani psycholog Marta Plichta zorganizowała pokaz filmów oraz panel dyskusyjny dla klas drugich. Młodzież obejrzała dwa filmy, w pierwszym przedstawiona była historia dziewczynki, której mama choruje na chorobę dwubiegunową. Drugi film pokazywał życie młodej dziewczyny, której siostra chorowała na schizofrenię. Po projekcji uczniowie z Koła psychologicznego poprowadzili dyskusję, przybliżając najczęściej występujące choroby psychiczne, jak np. depresja.