P1010215 - KopiaJuż po raz trzeci odbył się w naszej szkole konkurs retoryczny MISTRZ MOWY POLSKIEJ. Uczniowie klas pierwszych i drugich zmagali się z trudnym zadaniem olśnienia swoją mową słuchaczy.  Zgodnie bowiem z zasadami retoryki - sztuki przemawiania - mówca ma: uczyć (docere), wzruszać (movere) i zachwycać (delectare). Eliminacje do konkursu odbyły się 19 marca, a 26 marca miał miejsce wielki finał, w którym mówcy wygłosić mieli mowy na zadany temat (np. „Życie niemal na pewno ma sens”, czy „Człowiek lubi się śmiać”). W jury zasiedli pani dyrektor Marzenna Zaworska, pani Elżbieta Kozdrowicz, pani Marta Gordon oraz zwycięzca ubiegłorocznego konkursu - Przemysław Grenda. Gościem honorowym była pani Barbara Kucharska "Matka Chrzestna" Konkursu i wieloletnia nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.

Finałowa mowa wymagała od uczestników wypowiedzi na wylosowany temat, co było niezmiernie trudnym zadaniem. Ostatecznie pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł MISTRZA MOWY POLSKIEJ zdobył Bartosz Roszkowski z klasy 2F. Drugie miejsce zajęła Daria Zakrzewska z klasy 1c, a trzecie Piotr Tarnowski z klasy IB.

Gratulujemy i do usłyszenia w przyszłym roku!