DSC 0303 - Kopia

W sobotę 21 listopada nasza szkoła przyjmowała w swoich progach uroczych gości – dzieci z Dzielnicy Pragi Południe. Festyn Rodzinny z bajkami Adama Mickiewicza w tle dał możliwość naszym uczniom wykazania się w roli animatorów zabaw dziecięcych. Największą popularnością cieszyły się teatrzyki przedstawiające bajki naszego Patrona Zobacz zdjęcia, a także malowanie twarzy, kolorowanki, malowanie na podłodze, tworzenie origami i sala zabawek kreatywnych. Dzieci z uwagą słuchały również mini-wykładów naszych licealistów z zakresu biologii i geologii. O 12.30 odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Bajkowy świat Pana Adama”, który został zorganizowany dla uczczenia 160. rocznicy śmierci Patrona.  Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 100 prac. Wszystkie nadesłane prace można było obejrzeć na wystawie, która pięknie prezentowała się w Sali gimnastycznej. Dyrektor naszego liceum pani Marzenna Zaworska odczytała list gratulujący skierowany do małych artystów od Burmistrza Pragi Południe oraz podziękowała wszystkim, którzy zechcieli zilustrować bajki A. Mickiewicza. Mamy nadzieję, że Festyn Rodzinny przyniósł dzieciom i ich rodzicom wiele radości, a mickiewiczakom satysfakcję z dobrze wykonanej pracy społecznej.