20160429 090952W piątek 29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego klas III. Wzięli w niej udział uczniowie klas maturalnych, rodzice absolwentów, uczniowie klas młodszych, grono pedagogiczne naszej szkoły, a także – specjalnie zaproszeni na tę okazję – absolwenci Liceum im. Adama Mickiewicza z roczników ‘56 i ‘66. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów przez delegację uczniów i nauczycieli pod tablicą upamiętniającą poległych profesorów i uczniów Mickiewicza. Następnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Pani Dyrektor Marzenna Zaworska powitała wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły, przypomniała trzy lata ich pracy w liceum oraz  życzyła, by udało im się zrealizować zaplanowane cele, by potrafili cieszyć się życiem codziennym i by zawsze pozostawali ze sobą w zgodzie. Tegorocznych maturzystów pożegnali również: w imieniu rady pedagogicznej – pani Izabela Bnińska, a także pan Jerzy Kalinowski – wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Mickiewicza i przedstawiciel Rady Rodziców – pan Stanisław Małek. Najważniejszym punktem zakończenia roku było wręczenie nagród wszystkim tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w licznych olimpiadach i konkursach, a także zawodach sportowych. Pożegnanie tegorocznych maturzystów umilił występ wokalny Weroniki Ździeborskiej – laureatki tegorocznego M-Faktor. Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia  (Zdjęcia).