SAM 233237 uczniów wraz z paniami: Izabellą Bnińską, Kamilą Załuską i Hanną Pacek pojechało na Białą Szkołę do Czarnej Góry/Jurgowa. Podróż autokarem odbyła się w bardzo „historycznej” atmosferze – pani Kamila Załuska wykorzystała czas podróży na opowieści o historycznych miejscach, które mijaliśmy w drodze.

Wieczorem każdy z nas wybrał sprzęt z wypożyczalni i po kolacji przygotowanej przez uczniowską wachtę, wzięliśmy udział w różnych integracyjnych grach. Każdy kolejny poranek zaczynał się pysznym śniadaniem przygotowanym przez wyznaczoną wachtę. Następnie podzieleni na pięcioosobowe grupy wraz z instruktorami, wszyscy z zacięciem i dobrym humorem, doskonaliliśmy swoje umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie. Cztery godziny treningu na świeżym powietrzu, w słońcu i z zapierającym dech w piersiach widokiem na majestatyczne Tatry sprawiały, że wykończeni acz uśmiechnięci wracaliśmy na obfity obiad, po którym czekały nas lekcje matematyki, historii oraz angielskiego. Wieczory rozpoczynały się popisową kolacją przygotowaną przez dyżurnych, a kończyły grami i zabawami integracyjnymi. Zdobyte sprawności narciarsko-snowboardowe zostały poddane ocenie instruktorskiej ostatniego dnia, zaś wieczorem nastąpił „chrzest”, czyli pasowanie na snowboardzistę/narciarza oraz rozdanie dyplomów ukończenia szkolenia. W momencie, w którym większość grupy zdążyła się przyzwyczaić do rytmu wyjazdu, zaczął on nieuchronnie zbliżać się ku końcowi. Smutno było rozstawać się ze wszystkimi ludźmi i miejscami, które wzbudziły w nas dużo pozytywnych uczuć. Był to wspaniały wyjazd! A przygodę z deskami i matematycznymi dowodami warto powtórzyć za rok!