P1010627

8 marca o godzinie 9.00 Monika Matusiak i Wiktor Owczarczyk powitali drużyny biorące udział w finale 5 edycji konkursu matematyczno-fizycznego Matfinek, opiekunów drużyn oraz publiczność zgromadzoną w sali gimnastycznej naszego liceum. Konkurs ma charakter rywalizacji między uczniami klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych dzielnicy Praga-Południe. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest nasze liceum, a patronat nad nim objął Burmistrz Dzielnicy, pan Jarosław Karcz. Celem „Matfinka” jest popularyzowanie matematyki i fizyki, doskonalenie umiejętności rozumowania i analizowania problemu oraz doskonalenie umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu problemów z innych dziedzin życia.

Finał konkursu składał się z trzech części, każda po dwie rundy i brało w nim udział 9 czteroosobowych drużyn, które musiały się zmierzyć z różnorodnymi i ambitnymi zadaniami, pytaniami testowymi i ciekawymi zagadkami matematycznymi. Po ponad trzygodzinnej rywalizacji wyłonione zostały zwycięskie zespoły. I tak: pierwsze miejsce zajęła drużyna z XIX LO im. Powstańców Warszawy, drugie – LO im. Stanisława Wyspiańskiego, trzecie Zespół Szkół nr 21. Nasze liceum uplasowało się na czwartym miejscu. Po zakończeniu konkursu odbyła się gala wręczenia nagród ufundowanych przez Radę Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, obejrzeliśmy również krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy I E.