20170531 100746zmW środę 31 maja uczniowie klas I B i I H wraz z panem Krzysztofem Kotwickim zorganizowali Dzień Wielokulturowy. W pawilonie C przygotowano stoiska poświęcone mniejszościom narodowym występującym w Polsce: Ormianom, Karaimom, Czechom, Litwinom, Romom, Niemcom, Tatarom, Słowakom, Ukraińcom, Białorusinom, Rosjanom, Łemkom i Żydom.

Na stoiskach można było przeczytać różne ciekawostki o poszczególnych narodowościach, obejrzeć informatory, przewodniki i albumy z zabytkami danych narodów znajdującymi się w ich krajach oraz skosztować różnych smakołyków kuchni regionalnych. Na przykład na stoisku rosyjskim nie mogło zabraknąć blinów, śledzia z cebulką i paschy, na żydowskim macy, a na tatarskim - tatara i sosu tatarskiego. Dodatkową atrakcją przygotowaną z okazji Dnia Wielu Kultur była projekcja filmów o mniejszościach narodowych.