20

7 czerwca odbył się finał trwającego od stycznia br. projektu „Młodzież i Filantropia” organizowanego przez Fundację dla Polski. W bardzo trudnym i wymagającym sporo pracy oraz zaangażowania projekcie wzięli udział uczniowie klasy II B podzieleni na kilkuosobowe zespoły. Ich opiekunem i mentorem był pan Krzysztof Kotwicki. Każdy zespół miał za zadanie wybrać lokalną organizację pozarządową, zdobyć na jej temat informacje i aktywnie włączyć się w jej działalność. Zadaniem wieńczącym projekt było przygotowanie prezentacji na temat działalności wybranej przez siebie organizacji oraz przedstawienie jej na forum publicznym.

A oto zespoły które wzięły udział w konkursie:

Pierwszy zespół (w składzie: Kamila Białobrzewska, Nina Cąpała, Katarzyna Kwiatek, Magdalena Pastuszek i Hanna Sygocka) zaprezentował Fundację Pomocy Kobietom i Dzieciom.

Drugi zespół (Marcin Bieniek, Konrad Łuniewski, Lena Olszewska, Ignacy Olszewski, Kuba Piotrowski i Kacper Szczerbiński) zaprezentował Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos.

Kolejny (Ernest Dubiel, Janek Kwiatkowski, Michał Skoczeń, Szymon Stępień i Paweł Strulak) przygotował prezentację Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci.

Czwarty zespół (Daria Domańska, Maciek Falana, Igor Szczepaniec Aleksander Szwetner, Zosia Pożarowska i Kaja Walewska) zaprezentował Fundację Pomocy Goldenom Aurea.

Ostatni zespół (Adrianna Dyląg, Kasia Goławska, Zosia Hauke, Natalia Krasicka, Inez Sitnicka i Janek Walicki) zaprezentował nam Fundację Zmiana.
Efekty pracy zgodnie z regulaminem oceniało niezależne jury, które wybierało najlepszą prezentację. Wygrał zespół drugi, który brawurowo zaprezentował nam Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos.

Zwycięzcy wygrali dla swojego bohatera - lokalnej organizacji pozarządowej - dotację w wysokości 1250 zł czyli kwotę, która realnie ma wspomóc jej działania. Trzeba zaznaczyć, że sporą część tej sumy zgodnie z regulaminem projektu zebrali sami uczniowie - od nich pochodzi 750 zł, zaś 500 zł zostało przekazane przez sponsora projektu - Bank BNP Paribas.