inaug4

W czwartek 1 września zakończył się 2-miesięczny okres wakacyjnej beztroski i zabawy. Mickiewiczacy z radosnymi wspomnieniami z wakacji uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego. W naszym Liceum uroczyste rozpoczęcie roku 2016/2017 dla klas II i III miało miejsce na sali gimnastycznej o godzinie 9.00, natomiast uczniowie klas I zgromadzili się przed budynkiem szkoły około godziny 11.00 i stamtąd wraz ze swymi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W roku szkolnym 2016/2017, podobnie jak w ubiegłym, młodzież rozpocznie naukę w sześciu klasach pierwszych o profilach: matematyczno-językowym, geograficzno-społecznym, matematyczno-geograficznym, biologiczno-chemicznym i humanistycznym. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą się dobrze czuli w naszej szkole i za trzy lata dołączą do elitarnego grona wychowanków Liceum im. Adama Mickiewicza.

W tym roku szkolne ławy zapełnią się po raz 120! Będziemy obchodzić okrągły jubileusz założenia naszego Liceum, które jest jedną z najstarszych warszawskich szkół średnich. W związku z tym nadchodzący rok szkolny 2016/2017 (a także 2017/2018) będzie na pewno wyjątkowy – zarówno uczniów, jak i kadrę nauczycielską czeka wiele pracy, nowych wyzwań i innowacyjnych projektów. I dlatego – chociaż żal wakacji – z zapałem zabieramy się do pracy! Zobaczcie zdjęcia z inauguracji roku szkolnego 2016/2017.