Powrót do strony głównej.....

Wybór prezesa oraz wybory uzupełniające członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej

Protokół z zebrania Zarządu 20 lutego 2003 r.

Porządek dzienny zebrania przewidywał:

1. Zagajenie
  2. Przedstawienie kandydatów na wakujące miejsca w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej oraz ich dokooptowanie
  3. Zgłoszenie kandydatów na prezesa spośród członków Zarządu
  4. Wybór Komisji Skrutacyjnej
  5. Wybór prezesa Stowarzyszenia oraz drugiego z wiceprezesów
  6. Sprawa odnowienia rejestracji Stowarzyszenia
  7. Stan przygotowań do spotkania absolwentów rocznika 1953
  8. Dokumentacja spotkania z Janem Nowakiem-Jeziorańskim
  9. Przygotowanie spotkania z Lesławem Bartelskim (rocz. mat.1938)
  10. Sprawy organizacyjne

-          podział pracy w Zarządzie

-          gablota informacyjna Stowarzyszenia na terenie szkoły

-          materiały do „Komunikatu Nr 118/2003”

1. Termin kolejnego zebrania

W zebraniu uczestniczyło 12 osób (w tej liczbie 7 członków aktualnego Zarządu Stowarzyszenia). Listę obecności załączono do protokółu.

Ad.1. Wiceprezes Stowarzyszenia kol. Andrzej Niemierko, pełniący obowiązki prezesa Stowarzyszenia od września ub. roku, tj. od zgonu prezesa kol. Andrzeja Bernakiewicza, powitał zebranych, a szczególnie serdecznie wicedyrektor Liceum Danutę Kais oraz nestora wychowanków kol. Ryszarda Matuszewskiego (rocz.mat. 1932) – przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Ad.2. Wiceprezes przedstawił dwóch kandydatów na wakujące miejsca w Zarządzie oraz Komisji Rewizyjnej (w wyniku zgonu w ub. roku kol. Wiesława Stembrowicza – członka tej Komisji). Na członka Zarządu zaproponował kol. Aleksandra Andrzeja Ptasińskiego (rocz.mat.1959), a na członka Komisji Rewizyjnej kol. Krzysztofa Ulatowskiego (rocz.mat. 1956). Krótko scharakteryzował ich sylwetki oraz dotychczasowe związki ze szkołą. Kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie. W głosowaniu jawnym obaj kandydaci uzyskali wymaganą liczbę głosów i zostali, zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, dokooptowani do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, zgodnie z wcześniejszą propozycją wiceprezesa.

Ad.3. Zebrani zgłosili tylko jedną kandydaturę: dotychczasowego wiceprezesa kol. Andrzeja Niemierkę.

Ad.4. Komisję Skrutacyjną wybrano w składzie: kol. Jolanta Sieradz oraz kol. Jan Borkowski.

Ad.5. W głosowaniu tajnym prezesem Stowarzyszenia został wybrany jednogłośnie kol. Andrzej Niemierko (protokół Komisji Skrutacyjnej w załączeniu). Dziękując zebranym za powierzenie mu tej funkcji, nowy prezes obiecał nie zawieść udzielonego mu zaufania i jednocześnie zgłosił kandydaturę kol. Aleksandra Ptasińskiego na drugiego z wiceprezesów Zarządu Stowarzyszenia. Kandydaturę tę przyjęto jednogłośnie w głosowaniu jawnym.

Ad.6. Po sformowaniu pełnego składu Zarządu Stowarzyszenia oraz po wyborze jego prezesa stało się obecnie możliwe wznowienie starań o formalne odnowienie rejestracji Stowarzyszenia. Zobowiązano kol. Bartosza Kożyczkowskiego – sekretarza Zarządu, do załatwienia spraw formalnych związanych z tą procedurą. Brak dopełnienia tych formalności uniemożliwia bowiem korzystanie z konta bankowego, na którym zgromadzono większość funduszy Stowarzyszenia.

Ad.7. Omówiono stan przygotowań do spotkania absolwentów rocznika maturalnego 1953 przy okazji uroczystości wręczenia świadectw dojrzałości tegorocznym maturzystom. Przygotowano pismo w tej sprawie wraz z aktualną listą adresową. Zobowiązano kol. Jolantę Sieradz – skarbnika Stowarzyszenia do rozesłania tych materiałów informacyjnych. Kol. Wiesław Borkowski przedstawił bardzo bogatą listę adresów kolegów z klasy B. W sumie zebrano dotychczas około 30 adresów, co pozwala przypuszczać, iż może to być jedno z najliczniejszych spotkań maturzystów „50-latków”. Nie wiadomo jeszcze jak będzie rozwiązana sprawa druku dyplomów honorowych, których nakład uległ prawdopodobnie wyczerpaniu.

Ad.8. Kol. Niemierko zreferował pokrótce przebieg spotkania kol. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (rocz.mat.1932) z młodzieżą szkoły, które odbyło się 7 stycznia tego roku. Okazją ku temu była prezentacja bogatej dokumentacji fotograficznej z tego spotkania. Otwartą sprawą pozostaje wizyta kol. Jeziorańskiego w dawnym, przedwojennym, budynku szkoły przy. ul. Konopczyńskiego.

Ad.9. Zamiast spotkania z kol. Lesławem Bartelskim (rocz.mat.1938) – znanym literatem, dyrekcja Liceum zaproponowała najpierw spotkanie z kol. Ryszardem Matuszewskim (rocz.mat.1932) – znanym historykiem i krytykiem literackim. Spotkanie to powinno odbyć się najpóźniej w kwietniu br., zaś spotkanie z kol. Bartelskim zostało przełożone na wrzesień br.

Ad.10. Na razie nie uzgodniono podziału pracy w Zarządzie, choć jest to konieczne ze względu na przewidywany bogaty zakres działalności Stowarzyszenia. Nie rozwiązano też wielokrotnie podnoszonej sprawy tablicy, bądź gabloty informacyjnej Stowarzyszenia na terenie szkoły. Dyrekcja wyraziła zgodę na tę formę informacji. Poruszono też sprawę organizacji witryny internetowej przy działającej witrynie własnej Liceum. Kol. Niemierko zaapelował o gromadzenie materiałów do biuletynu „Komunikat nr 118”. Kol. Matuszewski poinformował, że nasze biuletyny z ubiegłych lat przekazał, zgodnie z obietnicą, dyrektorowi Biblioteki Narodowej, który przyjął je z dużym zadowoleniem. Kol. Hartwig zaproponował aby wszyscy członkowie Zarządu otrzymali aktualną listę adresową tego Zarządu, gdyż pomoże to w bieżących kontaktach między nimi.

Ad.11. Przyjęto zaproponowany termin następnego zebrania w dniu 20 marca br.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Sekretarz Zarządu                                                                           Prezes Zarządu

Bartosz Kożyczkowski                                                                   Andrzej Niemierko

Strona zaprojektowana do poprawnego działania w rozdzielczości 800x600
projekt i wykonanie: Przemek Ptasiński