Dnia 27 października 2015 roku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w konkursie „Cud nad Wisłą” organizowanym przez XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Konkurs odbywał się z okazji 95. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i był skierowany do uczniów szkół warszawskich i podwarszawskich – podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Uczniowie naszego Liceum wzięli udział w dwóch kategoriach tego konkursu: praca plastyczna oraz wykonanie pieśni i piosenek patriotycznych z okresu Bitwy Warszawskiej 1920. Otrzymaliśmy dwie nagrody:

Wyróżnienie otrzymała Kinga Kołodziejska za plakat tematyczny (opiekun profesor Tadeusz Bąk).

Chór szkolny pod kierunkiem profesor Hanny Pacek i Piotra Gisickiego otrzymał Nagrodę Specjalną za wykonanie dwóch pieśni: „Marsz, marsz Polonia” oraz „ Leguny w niebie”.

Gala rozdania nagród odbyła się w siedzibie XXIII Liceum w Warszawie.

chor 001