W piękny poranek 29 marca, uczestniczyliśmy w warsztatach terenowych, których głównym tematem była Wisła. Zobaczyliśmy, jak wygląda naturalne środowisko w pobliżu rzeki, dowiedzieliśmy się, gdzie jest pobierana woda pitna dla Warszawy, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać nad Wisłą oraz w jaki sposób woda jest regulowana w rzece. Teraz przystępujemy do prac w grupach zadaniowych.

                                                                                                                                                                        Uczniowie kl. I B

28 marca gościliśmy w naszej szkole panią dr hab. Joannę Angiel z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Poprowadziła dla nas wykład na temat warszawskiej Wisły, ukazując nam zmienność rzeki, jej piękno a także znaczenie kulturowe i gospodarcze. Wykład był przygotowaniem do warsztatów terenowych, a także inspiracją i wskazówką do dalszych naszych prac projektowych.

A. Zalewska

 

logo1W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły, nasze Liceum postanowiło włączyć się w działania mające na celu rozbudzanie fascynacji Wisłą oraz zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie znaczenia i oddziaływania Wisły na rozwój społeczno – kulturowy obszarów nadwiślańskich.

W tym celu opracowaliśmy projekt edukacyjno – kulturalny „Zakochaj się w Wiśle”.
Projekt prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Do projektu została wyłoniona klasa 2d, oraz grupa uczniów z klasy 1b. Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i terenowych (wykłady, warsztaty oraz jednodniowa wycieczka), będą zgłębiali literaturę tematyczną, dokonywali obserwacji, pomiarów, prowadzili dokumentację fotograficzną.

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych działań, a także do samodzielnego poznawania tajemnic warszawskiej Wisły i odkrywania jej piękna.


                                        Opiekun projektu
                                        Agnieszka Zalewska

brazowe liceum 2017 net

kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

logo1

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com