W dniu 4 grudnia, 2019 r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się konkurs Mistrz Mowy Angielskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie praskich szkół ponadgimnazjalnych. W jury zasiadali nauczyciele języka angielskiego naszego liceum: p. Maria Hinc, p. Małgorzata Zajączkowska, p. Renata Majcher, p. Agnieszka Marczuk, p. Tomasz Paluch, reprezentantka wydawnictwa Pearson p. Marta Strzyżewska oraz p. Agnieszka Chełchowska z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w pierwszej części konkursu uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej tematy. Do II-ego etapu, w którym należało wypowiedzieć się krótko na wylosowany temat, zakwalifikowało się 10 osób.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo dobry poziom opanowania języka mówionego. Dzielili się z publicznością swoimi pasjami oraz dużą wiedzą na temat, który omawiali.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce  - Marco Polomcic - IV LO im. A. Mickiewicza