25 września 2020 r klasa 2A z wychowawcą Panią Prof. Joanną Bujak i klasa 1C z wychowawcą Panią Prof. Agnieszką Gruchelską oraz z Panem Prof. Pawłem Marciniakiem udały się na wycieczkę edukacyjno – integracyjną do Pałacu Zdunowo.

Na zaproszenie absolwentki Mickiewicza Pani Małgorzaty Chwiejczak uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje maniery przy stole i poznać historię pałacu. 

Mieli też chwilę na spacer po przepięknym parku wśród pomników przyrody i wyjątkowych kolekcjonerskich okazów z wielką dbałością posadzonych tu przez Panią Małgosię. Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie i relaksowi na trawie. Można też było posiedzieć w bibliotece lub pograć w bilard. Albo poprzyglądać się pracy florystów przygotowujących ceremonię ślubną. Pierwszaki eksplorowały okolice naturalnych stawów rybnych na terenie parku.

Wycieczkę zwieńczył znakomity obiad i wykład Pani Małgosi o zasadach zachowania się przy stole oraz w restauracji.

Podano perfekcyjnie doprawiony krem z pomidorów, mięso z pieczonymi warzywami w przepysznym sosie, a na deser mus cytrynowy z malinami.

A wszystkie te cuda za sprawą ogromnej pasji Pani Małgorzaty, właścicielki pałacu oraz zaangażowania i profesjonalizmu jej córki Zuzanny.