9 października 2020r. klasa 2B wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Zalewską wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Zoologicznym . Uczniowie, wędrując po ZOO i rozwiązując karty pracy, mieli okazję do poznania rozmieszczenia geograficznego zwierząt, zaznajomienia się z ich trybem życia oraz przystosowań do zróżnicowanych warunków środowiskowych, a także zapoznania się z gatunkami zagrożonymi wyginięciem.

„Spacerując minęliśmy wiele ciekawych stworzeń np. flamingi i pawie (...) oglądaliśmy małpy i Konrad je fotografował. Najciekawszymi małpami były takie, które po wybiegu biegały ze swoimi dziećmi na plecach.
Następnie przeszliśmy do oceanarium i widzieliśmy tam wiele rodzajów wodnych stworzeń pokroju bajkowej postaci Nemo. Sfotografowaliśmy pracującego nad kartami pracy Wiktora, najstarszego goryla Azizi, który urodziny obchodził jakiś czas temu i szympansy; jednemu z nich nie dopisywał humor, gdyż po ujrzeniu nas walił w szybę ze złości (...)
Obok stanowiska z lwami, bo tygrysów niestety nie było, spoczywały sobie bizony i nic ciekawego nie robiły. Bezpośrednio za bizonami był jeden wielbłąd dwugarbny, którego nasza obecność zaintrygowała, bo podążał za nami i odprowadził nas wzrokiem do stanowiska z żubrami (...)
Podsumowując, wyjście edukacyjne do Zoo było bardzo przyjemne i zabawne. Humor dopisywał całej grupie na tyle, że nie było okazji uzupełnić do końca karty pracy, ale to zmartwienie opiekuna karty, czyli Wiktora. Postój na gofry i rurki z kremem w środku ZOO również poprawił nam humor, dlatego, że mogliśmy się całkiem przyjemnie nasycić.”

Adrian Wyszomirski 2B