Dnia 21.10.2020 r. klasa 3E w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Jak to zbadać?” udała się na stacjonarne zajęcia w laboratorium BioCentrum Edukacji Naukowej. Warsztaty dla każdej z grup trwały po trzy godziny i prowadzone były przez absolwentów wydziałów Biologii oraz Biotechnologii. Uczniowie mieli możliwość poznania w praktycznym i teoretycznym ujęciu wiadomości dotyczących enzymów. Klasa 3E poznała praktyczne i teoretyczne działanie automatycznych pipet oraz wykorzystała je do przeprowadzenia doświadczeń biochemicznych takich jak badanie wpływu pH, temperatury, obecności soli na aktywność enzymów, czy stosowanie technik biotechnologii takich jak elektroforeza.

Cześć teoretyczna obejmowała wiadomości o poszczególnych enzymach, ich właściwościach oraz działaniu w organizmach. Pod czujnym okiem prowadzących uczniowie mieli możliwość poszerzenia i uzupełnienia swojej wiedzy oraz poznania pracy w laboratorium.

{gallery}2020_2021/laboratorium{/gallery}