Tegoroczna debata ekologiczna dla klas pierwszych odbyła się w niecodziennych okolicznościach. W związku z trwającym nauczaniem zdalnym nie mogliśmy zasiąść w sali konferencyjnej, obserwować emocji i gestów towarzyszących wystąpieniom. Spotkaliśmy się zatem w sieci by podyskutować na temat wody.

17 listopada czteroosobowe zespoły złożone z przedstawicieli poszczególnych klas pierwszych stanęły do potyczek słownych. Klasa 1E dyskutowała z klasą 1H na temat zasobów wodnych, klasa 1B z drugim zespołem z klasy 1E o przyszłości hydroelektrowni, natomiast klasa 1A z klasą 1C o jakości warszawskiej kranówki. Uczniowie byli świetnie przygotowani merytorycznie do debaty i prezentowali dobry poziom retoryczny, mimo że dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tą formą dyskusji. Po zaciekłej wymianie zdań, jury wyłoniło zwycięzców ­– swoje debaty wygrały dwukrotnie zespoły z klasy 1E oraz zespół z klasy 1C.

Mamy nadzieję, że uczniowie biorący udział w kolejnych szkolnych debatach będą nas zaskakiwać równie dobrym przygotowaniem i zaangażowaniem.