19 listopada 1965 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu warszawskiego Teatru Wielkiego- Opery Narodowej. Przez pięć wieczorów odbyły się cztery premiery dzieł polskich artystów: ,,Halki” i ,,Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, ,,Króla Rogera” Karola Szymanowskiego i baletu ,,Pan Twardowski” Ludomira Różyckiego. W związku z przypadającą w tym roku 55 rocznicą tych wydarzeń, codziennie do piątku 27 listopada w serwisach społecznościowych TWON na kanale You Tube i stronach w serwisach internetowych TWON prezentowane będą materiały przypominające ten czas.

W serwisie głównym https://teatrwielki.pl/55-lecie-odbudowy-teatru-wielkiego/zostanie przypomniana historia Teatru Wielkiego- Opery Narodowej, wraz ze zdjęciami z jego odbudowy z lat 1958-1965. Na specjalnej podstronie VOD: http://vod.teatrwielki.pl/55-lecie- odbudowy-teatru-wielkiego/ można obejrzeć materiały archiwalne i wysłuchać wspomnień wybitnych artystów teatru.

Można również posłuchać wspomnień Bogusława Kaczyńskiego, kultowej postaci kultury i świata epoki uwiecznionych w tekście czytanym przez Olgierda Łukaszewicza.

Udostępniono także cykl ,,Portrety Wielkich Mistrzów Polskiej Sceny Operowej". Są to rozmowy nagrane na Scenie z postaciami opery, które debiutowały po II Wojnie Światowej m.in. Zdzisława Donat, Kazimierz Pustelak czy Jerzy Artysz.