W poniedziałek 30 listopada osoby zainteresowane z klasy 1E oraz realizujące projekt z klasy 3E wzięły udział w wykładzie online dotyczącym nanotechnologii. Wykład przeprowadzony został przez panią dr Magdalenę Osial, która jest chemikiem, naukowcem, absolwentką i pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego, a przede wszystkim popularyzatorem wiedzy z pasją i doświadczeniem.  Prowadząca skoncentrowała się na zagadnieniu materiałów superparamagnetycznych. Podczas spotkania, dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o spionach (cząsteczkach superparamagnetycznych) oraz ich zastosowaniu w medycynie i na jakiej podstawie wybiera się, te których użyć, aby nie zaszkodzić pacjentowi. Pod koniec wykładu pani doktor opowiedziała nam również o Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Po wystąpieniu pani doktor, wypowiedzieli się jeszcze jej podopieczni mówiąc o tym jak na co dzień angażują się w naukę np. poprzez pisanie artykułów popularno-naukowych w języku angielskim, które można obejrzeć na stronie Science Embassy, czy poprzez uczestnictwo w różnych projektach naukowych takich jak Manufaktura Naukowców.

Julia Jachacz