Z wielką dumą informujemy, iż nasi uczniowie zostali laureatami II edycji międzyszkolnego konkursu organizowanego przez LVIII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tłumaczenie wierszy patrona szkoły na język angielski. Konkurs był dedykowany uczniom warszawskich liceów, a jego celem było przybliżenie twórczości tego niezwykłego polskiego bohatera, przenosząc jego niepowtarzalną poezję na bardziej międzynarodowy grunt. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przetłumaczenie 3 z 10 podanych przez organizatora wierszy poety. Nagrodzone tłumaczenie zostały wyłonione spośród ponad 80 nadesłanych prac.

Jury konkursu przyznało 1 miejsce Maurycemu Kurczyńskiemu z kl. 1A, 3 miejsce Róży Fil z klasy 2e oraz wyróżnienie dla Alberta Obeid z kl. 2e.

Zwycięskie tłumaczenia wierszy można przeczytać poniżej.

Jeszcze raz bardzo gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Angliści IV LO

Maurycy Kurczynski           Albert Obeid       Roza Fil