1 lutego klasa matematyczno-informatyczna 2I wzięła udział w warsztatach online przeprowadzonych przez profesora Jerzego Tyszkiewicza, pracownika Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Pan profesor przybliżył uczniom zagadnienia z zakresu teorii gier oraz zastosowania podstawowej wiedzy z matematyki w naszym życiu. Poruszone zostały takie zagadnienia jak dylemat więźnia, służący do opisu zachowań ludzi poprzez matematykę, gra na wspólny cel. Wykładowca opisał młodzieży poprawne upraszczanie środowiska w zagadkach, przedstawił gry, których rozwiązania możemy odnieść do rozwiązywania problemów z życia codziennego - podział pieniędzy oraz ukazał wartość współpracy. Uczniowie aktywnie rozwiązywali problemy przedstawione przez profesora.
Było to kolejne i na pewno nie ostatnie spotkanie uczniów z matematyką pozaszkolną.