Ubi societas, ibi ius – Gdzie społeczeństwo, tam prawo. Młodzież IV LO świadomymi obywatelami społeczeństwa prawa. Tak właśnie brzmi tytuł kolejnego projektu realizowanego przez społeczność Mickiewicza w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

W lutym rozpoczęliśmy realizację inicjatywy mającej na celu wzrost świadomości prawa, znajomości praw i wolności oraz obowiązków prawnych, a także kształtowanie postaw szacunku dla obowiązującego prawa przez uczniów naszej szkoły. Głównymi realizatorami projektu są uczniowie kl.2I, pomysłodawcami i koordynatorami zaś pan Krzysztof Maksymow, pani Justyna Kowalczyk oraz pani Agnieszka Zalewska. W ramach innowacji stworzona zostanie platforma prawna, odbędzie się szereg warsztatów, spotkań z przedstawicielami instytucji prawniczych oraz wycieczek edukacyjnych. Istotnym elementem projektu jest również upamiętnianie ważnych rocznic.

Zachcemy do włączania się w obchody tych jubileuszów poprzez udział w proponowanych przez nauczycieli akcjach i konkursach, a już wkrótce do śledzenia nowo powstałej platformy.