Klasa 2w 18 marca wzięła udział w lekcji online pt. „Miasto jako dziedzictwo” przeprowadzonej z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Lekcja była podzielona na 2 główne części: pierwszą z nich stanowiła interaktywna prezentacja, w której my, uczniowie, mieliśmy możliwość wybrania toku opowieści, a drugą - quiz Kahoot odnoszący się do przedstawionych informacji. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się na przykład o tym, jak szeroko dziedzictwo może być definiowane, oraz poznaliśmy ciekawostki związane z historią wybranych miast polskich, w tym skąd pochodzi nazwa Muranów (z Włoch!), jak daleko sięgają początki języka wilamowickiego (do Fryzji!) czy gdzie możemy wciąż zobaczyć mezuzy.
Osobiście uważam, iż prezentacja była ciekawie przeprowadzona i pogłębiła naszą wiedzę oraz wrażliwość. Przy okazji gratuluję koleżankom, które zwyciężyły w kahoocie:)!

Oskar Hawliczek, kl. 2w
P.S. Lekcja wpisuje się w obszar zainteresowań Szkolnego Klubu UNESCO, a w planach mamy już kolejne spotkanie, tym razem o dziedzictwie przyrodniczym.